Rozważ budżet na konserwację sprężarki powietrza

Udostępnij

Poniżej znajduje się fragment artykułu Consider Your Air Compressor's Maintenance Budget, którego autorem jest Trey Ragsdale, menedżer ds. marketingu produktów CTS w Atlas Copco Compressors. Pełną wersję artykułu można przeczytać online lub w październikowym wydaniu magazynu Maintenance Technology.

Duże zakupy kapitałowe, takie jak sprężarki, wymagają starannego planowania i prognozowania finansowego. Po początkowych kosztach wiele organizacji musi jeszcze spłacić odsetki i zasady. Chociaż zazwyczaj uwzględniają te pozycje w swoich budżetach, często zapominają o uwzględnieniu innego kluczowego kosztu: corocznej konserwacji. Według Treya Ragsdale'a z Atlas Copco, chociaż konserwacja stanowi tylko około 5% do 10% rocznych wydatków związanych ze sprężarkami, koszty te mogą wzrosnąć wykładniczo, jeśli konserwacja zostanie zapomniana lub odroczona, powodując nieoczekiwane i kosztowne przestoje.

W porównaniu z całkowitym kosztem posiadania sprężarki w całym cyklu życia, wydatki na konserwację są minimalne. Rozsądny budżet na konserwację pomoże zapewnić, że tak pozostanie. Aby uzyskać dokładny obraz tych kosztów, Ragsdale, który pracuje w dziale Compressor Technique Service (CTS) w Rock Hill, SC, mówi, że ważne jest, aby użytkownicy końcowi zwracali uwagę na te siedem aspektów swoich systemów sprężarek:

Typ sprężarki

Typ używanej sprężarki (sprężarek) może znacząco wpłynąć na koszty serwisowania. Na przykład sprężarki smarowane olejem wymagają wymiany większej ilości oleju niż sprężarki bezolejowe, co zwiększa koszty serwisu.

Warunki instalacji

Urządzenia zainstalowane w trudnych warunkach mogą wymagać częstszego serwisowania. Jeśli sprężarka znajduje się w gorącym, wilgotnym lub zapylonym miejscu, należy wziąć ten fakt pod uwagę przy planowaniu budżetu na konserwację.

Czytaj dalej...

Pełny artykuł na temat opracowywania budżetu na konserwację sprężarek powietrza można przeczytać w październikowym wydaniu Maintenance Technology. Skontaktuj się z ekspertem Atlas Copco, aby rozpocząć tworzenie budżetu na konserwację sprężarki powietrza dla swojego zakładu.