Całkowita odpowiedzialność: Znaczenie konserwacji

Udostępnij

Niestety, znaczenie sprężonego powietrza często uświadamiamy sobie dopiero wtedy, gdy sprężarka ulegnie awarii. Pod tym względem sprężone powietrze jest jak elektryczność - myślimy o nim tylko wtedy, gdy włączymy światło i nic się nie dzieje.

W przypadku maszyn, które często pracują przez całą dobę, przez cały rok, konserwacja sprężarek powietrza zbyt często schodzi na dalszy plan wobec innych problemów występujących w zakładzie. Jednak zwlekanie z konserwacją sprężarki powietrza jest jak ignorowanie kontrolki "check engine" w samochodzie - prawdopodobnie przez jakiś czas wszystko będzie w porządku, ale gdy w końcu się zepsuje, zostaniesz sam na poboczu drogi w burzliwą noc. To nie jest przyjemne.

Niestety, odkładanie konserwacji na później jest jednym z największych trendów, jakie zaobserwowaliśmy w ostatnich latach w branży produkcyjnej ze względu na trudne warunki ekonomiczne. Kiedy firmy podejmują te trudne decyzje, muszą się pogodzić z ryzykiem, jakie się z tym wiąże. Jednak codziennie przekonujemy się o korzyściach, jakie regularne i rutynowe zabiegi konserwacyjne przynoszą w zakresie wydajności, redukcji kosztów i wydłużenia czasu sprawności.

Jeśli konserwację przeprowadzasz samodzielnie, zachęcamy do wykonywania jej regularnie, prowadzenia dokumentacji i stosowania oryginalnych części. Stworzyliśmy nawet zestawy do konserwacji (oraz ten krótki film), aby ułatwić samodzielne przeprowadzanie prostych czynności serwisowych.

Inną opcją jest skorzystanie z planu pełnej odpowiedzialności firmy Atlas Copco. Ponieważ konserwacja ma tak duże znaczenie dla wydajności sprężarki powietrza, nasz plan "Total Responsibility Plan" ułatwia utrzymanie jej w doskonałej sprawności. Plan pełnej odpowiedzialności gwarantuje także, że w razie awarii odpowiedni pracownicy firmy Atlas Copco dotrą na miejsce tak szybko, jak to możliwe. Dodatkową korzyścią jest to, że nasz Plan Całkowitej Odpowiedzialności zapewnia stały koszt konserwacji, co zawsze cieszy księgowych.

Pamiętaj więc, jak ważna jest regularna konserwacja. A jeśli po prostu nie masz czasu - pozwól nam pamiętać o tym za Ciebie.