Przygotuj swój system sprężonego powietrza na zimę: Część 3

Udostępnij

Dzisiaj ukazuje się trzeci i ostatni wpis z naszej serii o zimowym przygotowaniu instalacji sprężonego powietrza. Przegapiłeś dwie pierwsze części? Zapoznaj się z częścią 1 i częścią 2, aby uzyskać pełną informację na temat przygotowania sprężarek do zimy.

Odzyskaj ciepło, aby zobaczyć oszczędności

Świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na systemie w zimie jest zainwestowanie w system odzysku ciepła. W najlepszych warunkach można wychwycić do 90 procent ciepła ubocznego ze sprężarek i wykorzystać je ponownie do różnych działań zakładu. W okresie zimowym działania te mogą obejmować ogrzewanie kotłowni i ogólne ogrzewanie obiektu.

Systemy odzysku ciepła mogą zrekompensować koszty oddzielnego wytwarzania ciepłej wody do mycia, czyszczenia sprzętu lub innych celów sanitarnych, a także koszty ogrzewania pomieszczeń roboczych, magazynów lub doków załadunkowych.

Wielu lokalnych dostawców usług komunalnych oferuje rabaty, które pomagają operatorom zrekompensować początkowe koszty kapitałowe sprzętu do odzyskiwania ciepła. Te zachęty, w połączeniu z ostateczną oszczędnością energii, sprawiają, że systemy odzysku ciepła są użyteczną inwestycją, zwłaszcza w zimie, kiedy koszty ogrzewania mają tendencję do wzrostu.

Zimowanie systemu dla optymalnej wydajności

Zimowanie systemu to prosty sposób na zapewnienie, że system pozostanie wydajny przez cały chłodny sezon. Nie pozwól jednak, aby ten czas się do Ciebie zakradł - rozpocznij zimowanie swojego systemu już dziś, abyś był w pełni przygotowany na spadek temperatur. Dzięki rozwiązaniu problemów związanych z konserwacją, zabezpieczeniu instalacji sprężonego powietrza i obiektu przed wpływem warunków atmosferycznych oraz inwestycji w system odzyskiwania ciepła można zapewnić optymalny czas pracy i efektywność.

Aby być na bieżąco z naszą serią o meteorologii i innymi informacjami firmy Atlas Copco, zapisz się do naszego cotygodniowego biuletynu.