Jak wyeliminować nieszczelności w układzie sprężonego powietrza

Udostępnij

Czy wiesz, że jedna ćwierćcalowa nieszczelność przy ciśnieniu 100 psi może kosztować nawet 8 000 USD rocznie z tytułu utraty sprężonego powietrza? W starszych systemach sprężonego powietrza nawet do 20% zużywanego sprężonego powietrza może być tracone przez nieszczelności. Przy dzisiejszych kosztach energii poświęcenie czasu na identyfikację i usunięcie nieszczelności może w krótkim czasie zaoszczędzić pieniądze, energię i zasoby zakładu, a w dłuższej perspektywie może zapobiec wystąpieniu większych problemów.

1. Identyfikacja nieszczelności

Nawet najmniejsze nieszczelności w systemie sprężonego powietrza mogą być dużym obciążeniem dla zasobów. Tam, gdzie występują nieszczelności w rurociągach, występują również spadki ciśnienia, które zmuszają układ sprężonego powietrza do cięższej pracy i większego zużycia energii. Wyeliminowanie spadków ciśnienia w całym systemie sprężonego powietrza wywołuje efekt domina, który może przynieść znaczne i stałe oszczędności kosztów.

Spróbuj tego: Audyty sprężonego powietrza mogą pomóc w zidentyfikowaniu obszarów wymagających poprawy w infrastrukturze systemu sprężonego powietrza. Istnieją trzy rodzaje audytów, które mogą pomóc w identyfikacji nieszczelności w systemie. Dowiedz się więcej, czytając ten wpis na blogu: Jakie są różnice między trzema podstawowymi typami audytów pod względem kosztów i korzyści?

2. Zapobieganie nowym nieszczelnościom

Po zidentyfikowaniu i usunięciu nieszczelności ważne jest podjęcie kroków w celu zapobiegania powstawaniu nowych przecieków. Kurz i wilgoć w rurach mogą prowadzić do powstawania nowych nieszczelności, które obniżają wydajność systemu.

Spróbuj tego: Bieżąca i systematyczna konserwacja całego systemu sprężonego powietrza to najskuteczniejszy sposób zapobiegania powstawaniu nowych nieszczelności. Należy pamiętać o sprawdzaniu, czyszczeniu lub wymianie filtrów w całym systemie sprężonego powietrza. Konserwacja filtrów w znacznym stopniu przyczynia się do zmniejszenia spadków ciśnienia i zwiększenia efektywności energetycznej.

Wyeliminuj nieszczelności już dziś
Czy chcesz się dowiedzieć, jak zlikwidować lukę energetyczną w swoim zakładzie poprzez wyeliminowanie nieszczelności w systemie sprężonego powietrza? Odwiedź stronę atlascopco.com/energysavings, aby dowiedzieć się więcej. Jeśli chcesz regularnie otrzymywać wskazówki i artykuły na temat sprężonego powietrza, zapisz się, aby otrzymywać nasze cotygodniowe podsumowania pocztą elektroniczną.