Planowanie przyszłości: Styl sprężonego powietrza

Udostępnij

Od najmłodszych lat wpaja się nam, że planowanie przyszłości jest ważne. Zakup samochodu, domu, założenie rodziny, przejście na emeryturę - wszystko to wymaga planowania. Każdy z tych planów wiąże się z myśleniem o terminach i kosztach. Dotyczy to również biznesu, zwłaszcza jeśli Twoja firma musi się rozwijać. Planowanie ekspansji może zaoszczędzić czas, pieniądze i wiele bólu głowy.

Podczas planowania instalacji sprężonego powietrza ważne jest, aby przewidzieć przyszłą rozbudowę zakładu, aby uniknąć zarówno przeciążenia początkowego systemu, jak i zaoszczędzić czas i pieniądze w dłuższej perspektywie. Im więcej powietrza musi przejść przez początkowe rurociągi dystrybucyjne, tym większy spadek ciśnienia między sprężarkami a punktami użytkowania, co może spowodować przeciążenie systemu.

Podczas projektowania tego systemu należy wziąć pod uwagę kilka kwestii:

  • Projekty powinny uwzględniać co najmniej 25-procentową ekspansję poprzez przewymiarowanie rurociągów, zaworów i elementów sterujących. Sprężarki nie powinny być jednak przewymiarowane, ale powinny być zwymiarowane i dobrane za pomocą elementów sterujących, aby umożliwić pracę z optymalną wydajnością przy dominującym natężeniu przepływu.
  • W przypadku dodawania jakichkolwiek urządzeń końcowych, takich jak sprężarki lub osuszacze, należy sprawdzić cały system pod kątem najlepszej lokalizacji do ich zainstalowania.
  • W przyszłości, gdy konieczne będą naprawy, należy rozważyć ewentualną potrzebę wypożyczenia sprężarki. Aby pomieścić wynajmowaną sprężarkę, oprócz normalnych połączeń, główny zbiornik powinien mieć połączenie i zawór.
  • Maksymalne i minimalne natężenie przepływu podczas pracy może znacznie różnić się od średniego natężenia przepływu. Przy wyborze komponentów należy wziąć pod uwagę maksymalne natężenie przepływu.
  • Liczba zmian produkcyjnych w zakładzie jest ważna do rozważenia, zwłaszcza jeśli różne zmiany mają różne wymagania.

Planowanie przyszłej rozbudowy pomoże uniknąć nieoczekiwanych kosztów, zaoszczędzić czas i odpowiednio dobrać sprzęt do końcowych zastosowań. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z ekspertem już dziś.