Jak obniżyć koszty produkcji i poprawić jakość produktu końcowego

Udostępnij

W wymagających zastosowaniach, takich jak obróbka aluminium, wysokiej jakości i niezawodne sprężone powietrze może pomóc w obniżeniu kosztów produkcji przy jednoczesnej poprawie jakości produktu końcowego.

Zastosowania sprężonego powietrza w przetwórstwie aluminium

Sprężone powietrze jest wykorzystywane w wielu zastosowaniach w przetwórstwie aluminium, w tym w transporcie tlenku glinu do silosu i z silosu do linii garnków, w produkcji anod węglowych, w oprzyrządowaniu pneumatycznym oraz w pneumatycznym transporcie cząstek stałych pochodzących z recyklingu. W dużej hucie aluminium w Chinach do wykonania tych zadań potrzebne jest sprężone powietrze z 10 bezolejowych sprężarek odśrodkowych.

Chociaż aluminium jest najobficiej występującym pierwiastkiem metalicznym w skorupie ziemskiej, rzadko występuje w stanie wolnym. Wynaleziony w 1886 roku proces Hall-Héroulta jest głównym przemysłowym procesem wytopu aluminium, w którym tlenek glinu jest rozdzielany na składniki metalu aluminiowego i tlen w procesie redukcji elektrolitycznej. Zakład posiada dwie linie produkcyjne elektrolitycznego aluminium, które produkują 650 000 ton aluminium rocznie.

Po oddzieleniu aluminium, sprężone powietrze jest wykorzystywane do pneumatycznego transportu surowego proszku aluminiowego. Nawet niewielka ilość zanieczyszczeń olejowych może powodować wady jakościowe i zapychanie się rur, a także stanowić zagrożenie pożarowe. Tylko sprężarki bezolejowe, które spełniają wymagania certyfikatu ISO 8573-1 CLASS 0 (2010), zapewniają w 100% czyste powietrze dla wrażliwych zastosowań związanych z obróbką aluminium.

Oszczędność energii od samego początku

Ponieważ energia stanowi jedną trzecią wydatków na produkcję aluminium w tym zakładzie, dzięki początkowemu wyborowi systemu sprężonego powietrza zaoszczędzono znaczne koszty energii. Bezolejowe sprężarki odśrodkowe ZH firmy Atlas Copco dostarczają powietrze w 100% wolne od oleju i zostały zaprojektowane z myślą o optymalizacji zużycia energii. W przypadku procesów wymagających dużych ilości powietrza sprężarki odśrodkowe Atlas Copco zapewniają wysoką jakość i niezawodność sprężonego powietrza, a także łatwy dostęp w celu przeprowadzenia bieżącej konserwacji zapobiegawczej.

Dowiedz się więcej o bezolejowych sprężarkach odśrodkowych Atlas Copco lub wypełnij formularz zapytania o ofertę, a przedstawiciel Atlas Copco wkrótce się z Tobą skontaktuje.