Maski spawalnicze Fubag

Udostępnij

Na światowym rynku spawalniczym firma Fubag zdobyła wielkie uznanie i szacunek zarówno wśród profesjonalistów, jak i nowicjuszy. Dzieje się tak dzięki opracowanym modelom, które posiadają zdolność do automatycznej zmiany przepuszczalności okna w błyskawicznym tempie, niczym kameleon. W ten sposób oczy są chronione kilkakrotnie skuteczniej niż w przypadku zwykłych masek.

Maska spawalnicza Fubag jest odporna na uderzenia, ponieważ jest wykonana z lekkiego nylonu poliamidowego, który automatycznie chroni oczy przed iskrami. Jest również odporny na wysokie temperatury (wytrzymuje od +5 do +55 stopni). W tym artykule dowiesz się wszystkiego o producencie Fubag i jego produktach. Zainteresowany? No to zaczynajmy...

Treść artykułu:

  • 1 Cechy masek tego producenta (wideo)
  • 2 Różnice między maskami Fubag a produktami innych producentów
  • 3 Maska spawalnicza Fubag, zalety i wady
  • 4 Jak prawidłowo używać maski (wideo)

Specyfika masek tego producenta (wideo)

Niemiecka firma przez 40 lat stała się liderem w produkcji profesjonalnego sprzętu. Początkowo firma specjalizowała się w produkcji urządzeń do obróbki kamienia. Obecnie Fubag rozszerzył swój zasięg, dzięki czemu sprzęt jest produkowany w 10 krajach. Należą do nich Szwajcaria, Niemcy, Włochy, Republika Czeska i Azja Południowo-Wschodnia. Od 1996 roku produkty dostarczane są do Federacji Rosyjskiej.

Jakość sprzętu jest sprawdzana w fabryce przez specjalny wieloetapowy system, który wybiera towary zgodnie z surowymi międzynarodowymi standardami, tak aby klienci otrzymywali najlepsze produkty.

Dużą uwagę przywiązujemy do wyglądu produktów. Markowe, efektowne wzornictwo, atrakcyjne opakowania i, co najważniejsze, etykiety, które każdy może przeczytać. Pierwsze dwa elementy zostały stworzone w ramach rebrandingu, który pozwolił firmie osiągnąć wielki sukces. Dzięki tym elementom firma przyciąga uwagę klientów, zwiększając tym samym sprzedaż i szacunek dla firmy.

Co odróżnia maski Fubag od innych producentów

Filtr wysokiej jakości to główna zaleta, którą nie każda marka może się pochwalić. Należy zwrócić uwagę na strukturę filtra, która składa się z warstw: warstwa ciekłych kryształów pomiędzy folią polaryzacyjną.

Jak określić jego jakość:

  • Pierwsza warstwa jest odpowiedzialna za transmisję obrazu;
  • Druga warstwa wskazuje na rozproszenie światła wymagane do oglądania drobnych szczegółów przez okno;
  • Trzecia warstwa jest niezbędna do przyciemnienia szyby i chroni oko przed błyskami;
  • Czwarta warstwa pokazuje zaciemnienie okna przy różnych kątach widzenia.

Zablokowanie części światła następuje po włączeniu łuku, ponieważ w tym momencie następuje szybka zmiana ułożenia warstw. Przy wyborze maski spawalniczej należy skupić się na liczbie warstw, ponieważ to one decydują o mocy łuku.

Maska spawalnicza Fubag, zalety i wady

Maska spawalnicza Fubag kameleon nawiązuje do modeli profesjonalnych, gdyż zapewniają one komfortową, a co najważniejsze - bezpieczną pracę z automatycznym przyciemnianiem filtrów światła. Produkt nosi nazwę Chameleon, dzięki sprytnej zmianie koloru soczewek w trybie pracy i pauzy. Jest to również duża oszczędność czasu, ponieważ spawacz nie musi zdejmować maski i ręcznie regulować ustawień.

Wysoka cena niektórych modeli jest wadą dla większości osób. Zazwyczaj droższe modele są kupowane do wymagających lub czasochłonnych prac w celu ochrony słuchu, wzroku, głowy i oddychania. Modele do zwykłych zadań są sprzedawane w cenie budżetowej

Jak prawidłowo używać maski (wideo)

Przed przystąpieniem do pracy należy przeprowadzić kontrolę techniczną produktu pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie czułości na światło pod kątem prawidłowego działania. Jak to sprawdzić? Trzymaj produkt przy jasnym świetle lub zapal zapałkę. Jeśli okno ciemnieje, oznacza to, że jest sprawne i gotowe do użycia.

Przymocuj ochraniacz głowy do głowy:

  • Określić wygodną pozycję głowy w masce;
  • Zabezpiecz ją za pomocą klipsów.

Jak widać, zasady są bardzo proste. Ważne jest, aby podczas pracy nie dostać żadnych metalowych odprysków, ponieważ mogą one uszkodzić ramę.

Przy zakupie maski spawalniczej należy rozważyć wady i zalety danego modelu. Powinien on chronić oczy i twarz przed błyskami i iskrami, być wygodny w noszeniu i niezbyt ciężki, aby szyja nie była zmęczona podczas długich godzin pracy. To już wszystkie ważne wskazówki dotyczące wyboru jednego z nich. Powodzenia!