Oszczędności w oczyszczalni ścieków w Port Washington

Udostępnij

Obejrzyj pełną historię tutaj!

Miejska oczyszczalnia ścieków w Port Washington w stanie Wisconsin jest położona na malowniczym brzegu jeziora Michigan, dlatego bardzo ważne jest, aby ich oczyszczalnia działała zgodnie z projektem.

"Mamy naszą plażę, naszą przystań, wędkarstwo, a także pobieramy z jeziora wiele wody pitnej" - powiedział Dan Buehler, Superintendent City of Port Washington WWTP. "Jesteśmy bardzo dumni z tego, że świadczymy tę usługę dla społeczności i mieszkańców".

Ponad 500 milionów galonów ścieków jest przetwarzanych przez ten zakład każdego roku. Dostarczaniem powietrza do zbiornika napowietrzającego zajmuje się dmuchawa śrubowa Atlas Copco ZS 110+ VSD, którą zakład posiada od ośmiu lat. "Bardzo ważne jest, abyśmy mieli dmuchawę, która działa bezawaryjnie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a właśnie to zapewniała dmuchawa Atlas Copco" - wyjaśnia Buehler. "Kiedy badaliśmy dmuchawy, był to długi proces. Skłanialiśmy się ku zakupowi dmuchawy trójłopatkowej. Następnie rozmawiałem z inną społecznością, która również rozważała zakup innej dmuchawy i skłaniała się ku nowej technologii dmuchaw śrubowych. Miłą rzeczą w technologii dmuchaw śrubowych jest to, że są one bardzo wydajne od niskiej do wysokiej prędkości, na całej szerokości krzywej."

John Conover, krajowy kierownik ds. sprzedaży niskociśnieniowej w firmie Atlas Copco, wyjaśnił, że Atlas Copco buduje wszystkie technologie sprężania, które są zwykle stosowane w oczyszczaniu ścieków. "Śruba najlepiej pasuje do zastosowania w Port Washington, ponieważ zapewnia zasięg, wydajność i niezawodność, których wymaga ich proces" - powiedział. "Nasza jedna nowa maszyna zastąpiła wydajność ich dwóch starych maszyn, z szerszym zakresem operacyjnym niż byli w stanie osiągnąć wcześniej".

Ten szerszy zakres operacyjny nadal przynosi oszczędności energii. "W ciągu ośmiu lat ta dmuchawa pozwoliła nam zaoszczędzić ponad 190 000 USD" - mówi Buehler. Dmuchawa ZS 110+ VSD firmy Atlas Copco przepracowała ponad 64 000 godzin bez żadnych nieplanowanych przestojów.

Steve Exner, technik serwisowy firmy Atlas Copco, który wykonał usługę uruchomienia dmuchawy, jest nadal technikiem, do którego Dan Buehler zwraca się o przeprowadzenie kontroli stanu technicznego sprzętu. "Dan i ja byliśmy w ciągłej komunikacji przez ten okres czasu i naprawdę, większość ich ludzi robi wszystko w domu".

"Ten zakład po prostu nie może działać bez niezawodnej technologii dmuchaw", powiedział Buehler. "I właśnie to zapewnia ta dmuchawa Atlas Copco".

Dzięki dmuchawie śrubowej ZS 110+ VSD firmy Atlas Copco oczyszczalnia ścieków w Port Washington może cieszyć się kluczowymi zaletami:

  • Ponad 8 lat - 64 000 godzin - pracy przy ZERO nieplanowanych przestojów.
  • Ponad 40% oszczędności energii w porównaniu z dmuchawą krzywkową
  • Ponad 190.000 dolarów oszczędności energii w ciągu 8 lat
  • Indywidualne plany serwisowe: coroczne inspekcje, tylko części, rozszerzone gwarancje lub całkowita odpowiedzialność
  • Zdalny monitoring SMARTLINK 24/7

Dowiedz się więcej na stronie www.atlascopco.com/blowers-usa!