Wpływ konserwacji na efektywność energetyczną

Udostępnij

Jeśli śledzisz The Fifth Utility przez ostatnie dwa lata, to najprawdopodobniej znasz tę statystykę:

Szacunki wskazują, że źle zaprojektowane i utrzymane systemy sprężonego powietrza w Stanach Zjednoczonych odpowiadają co roku za nawet 3,2 miliarda dolarów zmarnowanych opłat za media.

Przy rosnących kosztach energii eksploatacja energooszczędnej instalacji sprężonego powietrza jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Jednym z najszybszych i najprostszych sposobów zwiększenia efektywności energetycznej i maksymalizacji wydajności pracy jest wdrożenie najlepszych praktyk w zakresie konserwacji. Właściwa konserwacja pozwala nie tylko na obniżenie kolejnego rachunku za energię, ale także na wydłużenie okresu eksploatacji instalacji sprężonego powietrza w przyszłości.

Jeśli w danym zakładzie nie ma możliwości zrobienia tego samemu, umowa serwisowa może pomóc w optymalizacji systemu sprężonego powietrza, a także zdjąć z planowania konserwacji element zgadywania. Atlas Copco oferuje różne umowy serwisowe, w tym plan "Total Responsibility", który obejmuje wszystkie regularne prace konserwacyjne, ulepszenia techniczne, naprawy w razie awarii i remonty maszyn przy stałych kosztach rocznych w uzgodnionym okresie.

Podobnie jak w przypadku większości maszyn przemysłowych, sprężarki są znacznie bardziej wydajne, gdy są odpowiednio konserwowane, a rezultatem jest zwiększenie wydajności, skrócenie czasu przestoju i oczywiście oszczędność kosztów. Czy zwiększyłeś efektywność energetyczną poprzez konserwację? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej.