Programy In-Plant Departamentu Energii pomagają obniżyć koszty energii

Udostępnij

Kto nie lubi oszczędzać pieniędzy? Nikt, właśnie ten. A oszczędzanie energii to łatwy sposób na oszczędzanie pieniędzy. Jest to również dobry sposób, aby pokazać, że ty, twoi pracownicy i twoja firma są rozważnymi sąsiadami i partnerami, którzy dbają o środowisko.

Departament Energii oferuje szereg programów, które pomagają osobom i firmom oszczędzać energię. Jednym z takich programów jest Better Buildings, Better Plants - program, w którym agencja rządowa współpracuje z wiodącymi producentami i korporacjami wykorzystującymi energię na skalę przemysłową, którzy wykazują dobrowolne zaangażowanie w poprawę wydajności energetycznej, podpisując zobowiązanie do zmniejszenia uzależnienia od energii o 25% w ciągu 10 lat (członek zespołu Atlas Copco pełni funkcję niezależnego konsultanta Departamentu Energii w programie Better Plants i w oparciu o swoje rozległe doświadczenie przemysłowe oraz ponad 30-letnią praktykę w dziedzinie inżynierii zakładowej udziela uczestnikom programu porad w zakresie najlepszych praktyk, aby pomóc im w zwiększeniu wydajności energetycznej ich zakładów).

Do programu przystąpiło ponad 160 firm przemysłowych (obejmujących 2400 obiektów fizycznych), co stanowi 11,4 procent całkowitego śladu energetycznego produkcji w USA.

Czym jest program Better Plants? To nie jest audyt. I nie jest to skanowanie powietrza. Jest to program od góry do dołu, który angażuje mieszankę niezależnych ekspertów branżowych, którzy szkolą menedżerów obiektów w zakresie sposobów, w jakie mogą oni poprawić swoje wyniki energetyczne bez wpływu na produktywność (lub, w wielu przypadkach, poprawić ją). Dane są zbierane przez wiele tygodni przed szkoleniem w zakładzie (które odbywa się w jednym z zakładów producenta, a nie w ogólnym ośrodku szkoleniowym), a eksperci branżowi ds. energii, pod nadzorem Departamentu Energii, szkolą menedżerów w zakresie poszukiwania i korygowania strat energii.

Program Better Plants in-plant zapewni:

  • Pomoc w ustalaniu i analizowaniu kluczowych mierników wydajności energetycznej
  • Pomoc w identyfikacji nowych, energooszczędnych technologii mających zastosowanie w działalności zakładu
  • Ułatwienie nawiązywania kontaktów i dzielenia się doświadczeniami z innymi partnerami
  • szkolenia techniczne w zakładzie dotyczące wspólnych systemów zużycia energii i zarządzania energią w całym zakładzie
  • Dostęp do sprawdzonych narzędzi oprogramowania do analizy energetycznej i innych zasobów technicznych z DOE, stanów, zakładów i innych organizacji partnerskich
  • Priorytetowy dostęp do przemysłowych centrów oceny DOE dla małych i średnich zakładów oraz do badań kogeneracyjnych dla kwalifikujących się zakładów
  • Możliwość udziału w inicjatywach Better Plant dotyczących wydajności łańcucha dostaw i oszczędności wody
  • Krajowe uznanie, w tym listy od kierownictwa DOE, certyfikaty, zaproszenia na specjalne wydarzenia, możliwości dla mediów i inne.

Nie ma sensu tracić czasu i energii na wymyślanie na nowo tego, co ktoś inny już udoskonalił. Aby dowiedzieć się więcej o programie Better Plants i zobaczyć, jak może on pomóc Tobie i Twojej firmie oszczędzać energię, kliknij tutaj, aby uzyskać dodatkowe informacje. Skontaktuj się z DOE, aby dowiedzieć się, jak możesz zacząć działać już dziś.

Jeśli brałeś już udział w programie w zakładzie, daj nam znać, jak pomógł Ci zaoszczędzić pieniądze w sekcji komentarzy poniżej.