Nowe Młotki Fiskars IsoCore

Udostępnij

Fiskary, znane ze swoich narzędzi rzemieślniczych i krawieckich oraz nożyc, narzędzi ogrodniczych, siekier i nożyczek, których naprawdę nie lubiłam, wyszły z nowej linii młotków.

Mówi się, że te nowe młotki Fiskars IsoCore są znacznie bardziej odporne na uderzenia niż inne modele. Fiskars twierdzi, że młoty IsoCore zapewniają do 4x mniej wstrząsów niż tradycyjne młoty z uchwytem na drewno.

Pomijając twierdzenia marketingowe, te nowe młotki mają kilka dobrych cech.

Wewnątrz znajduje się tuleja wibroizolacyjna, która według Fiskarsa rejestruje początkowe uderzenie zanim dotrze ono do dłoni.

Dwuwarstwowa rękojeść posiada również kombinację materiałów izolacyjnych, które pomagają w dalszym tłumieniu drgań.

A w głowicy młota znajduje się wkładka tłumiąca dźwięk, która pomaga zmniejszyć wysoki skok dzwonka. Łebki młotka Fiskars IsoCore posiadają również nacięcia [magnetyczne?] umożliwiające rozpoczęcie gwoździ.

Fiskars nadał również swoim nowym młotkom IsoCore nowy wygląd trzonka. Trzonki mają wyrzeźbiony uchwyt z miękkim uchwytem z toporem redukującym poślizg, chociaż jest on bardziej subtelny w porównaniu z uchwytami na ich toporach i toporach.

Rękojeść ma również strategiczną fakturę, z większymi wgłębieniami na palcach dla zapewnienia maksymalnej przyczepności oraz mniejszymi wgłębieniami na dłoni, które pomagają zapobiegać powstawaniu pęcherzy.

Dodatkowo, Fiskars mówi, że uchwyt jest wydłużony, co pozwala użytkownikom na wygodniejsze udławienie się w celu zwiększenia kontroli podczas precyzyjnych uderzeń. Według mnie, część uchwytu z miękką rękojeścią nie wygląda na dłuższą niż w przypadku młotków innych marek, ale część środkowa wygląda na nieco wyższą.

Nowa rodzina młotków Fiskars IsoCore wykracza poza wykończenie pazurami rozrywającymi i kadłubami i obejmuje kilka innych rodzajów narzędzi uderzających.

Fiskars wprowadził również nowe młoty saneczkowe i kijowe, które, jak mówią, zapewniają większą siłę niszczącą i zmniejszają wibracje.

Klinowa konstrukcja zapewnia do 5x więcej zniszczeń, a także kieruje odłamki na boki zamiast prosto na użytkownika.

Nowy IsoCore 8 lb maul jest przeznaczony do ciężkich prac związanych z rozszczepianiem drewna, a Fiskars mówi, że konstrukcja pomoże zmniejszyć zmęczenie mięśni i ból stawów.

Na koniec, jest też 5 funtowy frez do kopania w twardej ziemi i rozbijania twardych powierzchni. Fiskars mówi, że nowa konstrukcja przenosi 2x mniej wstrząsów i wibracji na użytkownika.

Pierwsze myśli

W ostatnich latach zaobserwowaliśmy wiele lżejszych innowacji w zakresie huśtawek i młotów redukujących drgania. Nic dziwnego, że twierdzenia marketingowe firmy Fiskars wskazują na korzyści związane z redukcją wstrząsów w porównaniu z młotami z uchwytem na drewno, ale chciałbym zobaczyć kilka szczegółów na temat tego, jak wypadają one w porównaniu z bardziej konkurencyjnymi projektami młotów.

To naprawdę niesprawiedliwe porównywać nowoczesny projekt do tradycyjnego, dziesięcioletniego projektu. Poza tym, można dostać młotek na rękojeści z drewna o wadze 16 uncji za mniej niż 10 dolarów, w porównaniu do 45 dolarów w przypadku nowego IsoCore.

Mimo to, nowe młoty Fiskars IsoCore wyglądają na innowacyjne uchwyty i są wyposażone w kilka miłych akcentów, takich jak wkładka tłumiąca dźwięk, zaprojektowana w celu redukcji dzwonienia wysokich częstotliwości. W jednym z postów o młotku Stanley'a AntiVibe wspomniałem, że nie mogłem znieść brzmienia widełek strojeniowych, którymi męczył mnie mój młotek Bostitch.

To dobrze, że Fiskars uruchamia linię młotków IsoCore z więcej niż jednym nowym modelem, ale punkt wejścia jest trochę wyższy niż bym przypuszczał. 45 dolarów za 16 uncji młotka nie jest niedrogie, szczególnie biorąc pod uwagę to, co można dostać od znanych producentów młotków.