Oto precyzyjne wkrętaki dynamometryczne przyszłości, już dostępne

Udostępnij

Jaka jest jedna rzecz, którą przyszłość na pewno przyniesie? Więcej pracy. Więcej produktów musi być wytwarzanych szybciej. Aby dotrzymać kroku stale przyspieszającej gospodarce, producenci muszą znaleźć sposób na zwiększenie produkcji bez znacznego zwiększenia kosztów produkcji. Najlepszym sposobem na to jest inwestowanie w lepsze narzędzia.

Precyzyjne wkrętaki dynamometryczne przyszłości pomogą producentom wykonać więcej pracy za mniejsze pieniądze. Idealnym przykładem jest nowa generacja wkrętaków ręcznych z ustawieniem wstępnym z krzywką FG firmy Mountz. Jako pierwszy w swojej klasie, wkrętak ten utrzymuje kalibrację cztery razy dłużej niż wymaga tego norma ISO i nie wymaga nawet lekkiego serwisu do 100 000 cykli. Oznacza to 100 000 dokręconych śrub i do 100 000 wysłanych produktów, zanim narzędzie będzie potrzebowało odpoczynku.

Mówiąc o odpoczynku, przeprojektowany uchwyt wkrętaka FG zapewnia ergonomiczne podparcie dla operatorów narzędzia, zapobiegając zmęczeniu i pomagając zmniejszyć liczbę urazów spowodowanych powtarzającymi się ruchami. Oznacza to, że narzędzia dynamometryczne przyszłości pomogą operatorom wykonać więcej pracy niż byli w stanie wykonać do tej pory.

Wkrętaki dynamometryczne z nastawionym momentem obrotowym są idealne do zastosowań związanych z mocowaniem, w których operatorzy wielokrotnie montują części przy tym samym ustawieniu momentu obrotowego. Wkrętaki poka-yoke, wyposażone w mechanizm krzywkowy, zapobiegają powstawaniu nadmiernego momentu obrotowego. Każdy operator może otrzymać odpowiedni wkrętak, który zapewni uzyskanie prawidłowego momentu obrotowego, za każdym razem.

wkrętarka

Ponadto, zaktualizowana technologia przestawiania krzywki pozwala na pozornie beztarciowe resetowanie, zapobiegając wypadkom, takim jak złamane lub cofnięte elementy złączne. Ponieważ narzędzie zapobiega również obciążeniom bocznym lub siłom osiowym dzięki unikalnemu systemowi łożysk, zapewnia, że każdy z 100 000 elementów złącznych jest nie tylko dokręcony, ale również prawidłowo dokręcony. A mniej problemów z mocowaniem oznacza szybsze wykonanie większej ilości pracy.

Firmy, które mogą skorzystać z precyzyjnych wkrętaków dynamometrycznych przyszłości, działają w wielu branżach, takich jak przemysł lotniczy i kosmonautyczny, obronny, produkcja urządzeń medycznych i oprzyrządowania, komunikacja, półprzewodniki i produkcja kontraktowa. Każda z tych branż wymaga produkcji seryjnej produktów o wąskich tolerancjach momentu obrotowego, co sprawia, że szybkość i dokładność dostarczania momentu obrotowego są krytycznymi cechami udanych rozwiązań narzędziowych.

Tolerancje momentu obrotowego w tych branżach są wąskie z kilku powodów. Podstawowym powodem jest to, że nawet nieco za duży lub za mały moment obrotowy zastosowany do śrub, które utrzymują te produkty razem, może zaszkodzić integralności produktu. Zbyt duży moment obrotowy może osłabić lub złamać śrubę lub jej zespół. Zbyt mały moment obrotowy może pozwolić na jej swobodne odkręcenie. Każdy z tych czynników może prowadzić do awarii na linii produkcyjnej, zwiększając wskaźnik utraconych produktów.

Nowoczesne, skuteczne wkrętaki z ustawionym momentem obrotowym zwiększają wydajność, gwarantując zastosowanie właściwego momentu obrotowego do każdego elementu złącznego. Zmniejsza to wskaźnik utraconych produktów, zwiększając liczbę produktów zmontowanych w ciągu godziny. Ponadto, ponieważ wartości momentu obrotowego są wstępnie ustawione, operatorzy nie będą tracić czasu na przełączanie się pomiędzy różnymi wartościami momentu obrotowego. Jeżeli plan montażu produktu wymaga, aby ten sam pracownik dokręcał elementy złączne o różnych wymaganiach momentu obrotowego na tym samym stanowisku, można mu dostarczyć wiele śrubokrętów oznaczonych kolorami. Pomaga to pracownikom w jak najszybszym dokręcaniu śrub, pozwalając im skupić się na jednym zadaniu: dokręcaniu.

Jeśli produkt ulegnie awarii w fabryce, może to być kosztowna uciążliwość. Ale jeśli śruba poluzuje się w warunkach polowych, może to być niebezpieczne, w przypadku systemu naprowadzania pocisków, lub śmiertelne, w przypadku wewnętrznego urządzenia medycznego. Ręczne wkrętaki dynamometryczne z nastawionym momentem obrotowym zostały zaprojektowane specjalnie po to, aby zapobiegać takim problemom. Zapewniając zawsze właściwy moment dokręcania elementów złącznych, eliminują prawdopodobieństwo, że wadliwe produkty trafią do rąk klientów. Zapobiega to wypadkom zanim do nich dojdzie, poprawiając bezpieczeństwo i reputację producenta.

Inwestowanie w najwyższej jakości precyzyjne wkrętaki dynamometryczne z nastawnym momentem obrotowym umożliwia producentom ochronę ich reputacji, unikanie kar prawnych i regulacyjnych oraz niezawodne spełnianie limitów i norm produkcyjnych. Precyzyjne narzędzia dynamometryczne, takie jak wkrętak nastawny FG, najbardziej zaawansowany ręczny wkrętak dynamometryczny na świecie, pozwalają na tworzenie większej liczby produktów przy mniejszej liczbie przestojów. Nowoczesne mechanizmy wewnętrzne zapobiegające cofaniu się, obciążeniom bocznym i siłom osiowym zwiększają marże zysku poprzez zmniejszenie ilości produktów utraconych w fabryce. Aby zagwarantować produktom Twojej firmy bezpieczeństwo dziś i w przyszłości, zainwestuj w precyzyjne narzędzia dynamometryczne.