Przegląd mniej popularnych młotków

Udostępnij

Młotki specjalistyczneDokonując przeglądu młotków nie powinno się ignorować tych rozwiązań, które charakteryzują się miękkimi pobijakami, z powodzeniem można bowiem wykorzystywać je wtedy, gdy zależy nam na tym, aby nasza praca nie zostawiała niepotrzebnych śladów, a powierzchnia obrabianego materiału była wolna od uszkodzeń. W tym kontekście największą popularnością cieszą się młotki wyposażone w obuch wykonany z litej gumy, profesjonaliści doceniają jednak również te rozwiązania, w przypadku których można zainwestować w wymienne obuchy wykonane z tworzyw sztucznych.

Z kolei młotki specjalne tworzą stosunkowo szeroką grupę i są przeznaczone do wykonywania bardzo konkretnych prac specjalistycznych. Właśnie tu możemy znaleźć między innymi młotki spawalnicze, dzięki którym możliwe jest ostukiwanie konstrukcji stalowej bezpośrednio po spawaniu elektrodowym. Młotki spawalnicze mają zresztą nie tylko specyficzne funkcje do spełniania, ale także oryginalny wygląd, są bowiem w całości wykonane ze stali.

Młotki bezodrzutowe spotyka się dość rzadko, nietrudno ich jednak przeoczyć. Dzieje się tak dlatego, że mamy do czynienia z rozwiązaniami wyposażonymi nie tylko w bardzo solidny trzonek ze stali, ale również w obuch, który jest wypełniony śrutem. To właśnie dlatego już po uderzeniu użytkownik nie musi obawiać się wystąpienia zjawiska odrzutu, które tak często utrudnia pracę. Młotki tego typu charakteryzują się i tym, że są pokryte tworzywami sztucznymi o dużej wytrzymałości.