Maski spawalnicze Rosomz

Udostępnij

Ochrona jest bardzo ważna dla spawaczy. Rosoms oferuje produkty do ochrony przed szkodliwym i niebezpiecznym promieniowaniem. Dzięki masce spawalniczej Rosomz Twoja twarz, szyja i oczy będą całkowicie osłonięte przed iskrami, gorącymi kroplami metalu i łukiem elektrycznym.

Treść artykułu:

 • 1 Właściwości masek tego producenta
 • 2 Przegląd masek tego producenta
 • 3 Zalety i wady masek tego producenta
 • 4 Instrukcja użytkowania
 • 5 Wniosek

Cechy masek tego producenta

Firma istnieje na rynku od bardzo dawna i cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród prywatnych konsumentów, ale również wśród wyspecjalizowanych firm.

Wszystkie produkty Rosomz podlegają rygorystycznej kontroli jakości i spełniają najwyższe standardy technologiczne. Są one niezawodne, trwałe i długowieczne.

Maski spawalnicze Rosomz występują w dwóch wariantach: maski zwykłe oraz maski kameleon z filtrem umożliwiającym zmianę stopnia przyciemnienia wizjera. Ta cecha zwiększa ochronę oczu podczas wyładowań łukowych i jasnych iskier.

Przegląd masek tego producenta

Maski ochronne Rosomz są przeznaczone do wszystkich rodzajów zastosowań i mogą być używane w każdych warunkach. Są one odporne na zmiany temperatury i mogą być stosowane zarówno w gorących, jak i zimnych warunkach.

Maski spawalnicze Rosomz wykonane są z wysokiej jakości niepalnych materiałów. Zwiększa to stopień ochrony przed gorącymi odpryskami. Wiele modeli posiada również opcję ręcznej regulacji filtra. Jest to niezbędne do komfortowej pracy.

Szczególną zaletą jest specjalne mocowanie maski twarzowej. Można go dopasować do każdego rozmiaru głowy. Dopasowanie będzie wygodne.

Ogólne parametry techniczne:

 • temperatura pracy: - 20 do 70°C;
 • waga: do 500 g;
 • ochrona twarzy, szyi i oczu;
 • dopasowujące się do obwodu głowy.

Zalety i wady masek tego producenta

Główne zalety masek tego producenta to

 • Odporny na ekstremalne ciepło i ekstremalne zimno;
 • Konstrukcja adaptera, która jest łatwa do dopasowania do wszystkich rozmiarów głowy;
 • Połączone zasilanie filtra światła.

Wadami są:

 • wysokie ceny;
 • raczej wąską funkcjonalność.

Maski spawalnicze Rosomz, mają różny przedział cenowy, ale średnio są droższe od konkurentów. To czyni je mniej atrakcyjnymi do zakupu.

Instrukcja użytkowania

Zaleca się, aby osłony były przechowywane w jasnym, suchym miejscu, zwłaszcza jeśli posiadasz maskę spawalniczą Kameleon. Jeśli filtr będzie przechowywany w ciemnym miejscu, nie będzie działał prawidłowo. Aby przywrócić ją do stanu używalności, należy umieścić maskę w dobrze oświetlonym miejscu, najlepiej w bezpośrednim świetle słonecznym. Pozostawić w tej pozycji na kilka godzin. Następnie należy sprawdzić, czy filtr działa prawidłowo i dopiero wtedy można przystąpić do pracy.

Unikać narażenia na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Może to spowodować nieprawidłowe działanie produktu. Jeśli na zewnętrznej stronie maski występują pęknięcia, wyszczerbienia lub wgniecenia, należy upewnić się, że nie przeszkadzają one w pracy. Jeśli uszkodzenie jest poważne, maska straci swoją funkcję ochronną, a Twoje zdrowie może być zagrożone. Nosząc taką maskę można się poparzyć lub nawet zranić.

Upewnij się, że czujesz się komfortowo podczas noszenia maski. Nie może być żadnych odkształceń ani nadmiernego nacisku na twarz lub czoło. W razie potrzeby wytrzyj szybę, aby mieć dobrą widoczność.

Wniosek

Maski Rosomes mają wszystkie cechy, których potrzebujesz, aby czuć się komfortowo. Zapewniają one niezawodną ochronę i długą żywotność i są odpowiednie zarówno dla początkujących spawaczy, jak i doświadczonych profesjonalistów.

Czytaj dalej na: http://rozruszniki-alternatory.pl