Roller Coasters: Let's Get Air

Udostępnij

Jak lato wieje w dół wiele rodzin planuje swoje ostatnie letnie działania przed rozpoczęciem szkoły. Dla wielu z nich jest to wycieczka do lokalnego parku rozrywki, gdzie główną atrakcją są kolejki górskie. Ale zanim będzie można cieszyć się ekscytującymi przeżyciami na kolejce, trzeba włożyć wiele pracy w stworzenie przejażdżki, która będzie niezwykle porywająca, ale i bezpieczna.

Sprężarki powietrza są ważną częścią nie tylko roller coasterów, ale całego parku rozrywki i utrzymania bezpieczeństwa ludzi. Według Air & Hydraulic Equipment Inc. około 80 procent urządzeń rozrywkowych wykorzystuje hydraulikę i pneumatykę. Jeśli coś fizycznie porusza się w parku rozrywki, prawdopodobnie korzysta z tych systemów.

W rollercoasterach sprężone powietrze zapewnia bezpieczeństwo od momentu, gdy stoisz na platformie, aż do momentu, gdy hamulce sprowadzą cię gładko z powrotem na pokład.

To zaczyna się, gdy czekasz w kolejce. Istnieją zasilane pneumatycznie bramki, które otwierają się i zamykają wpuszczając kolejnych pasażerów na kolejkę. Bramki te utrzymują pasażerów w bezpiecznej odległości od kolejki, gdy ta odjeżdża i wraca.

Upewnienie się, że pasażerowie są bezpiecznie zapięci w swoich fotelach jest kolejnym ważnym elementem bezpieczeństwa sterowanym pneumatycznie. Zabezpieczenia siedzeń są sterowane pneumatycznie za pomocą sprężonego powietrza, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas pokonywania wielu pętli, zakrętów i zwrotów, aby utrzymać pasażera na miejscu.

Sprężone powietrze steruje również startem kolejki. Dzięki zastosowaniu hydraulicznego lub pneumatycznego wyrzutni jeźdźcy mają większą prędkość od startu do mety.

Jazda kolejką jest ekscytującym doświadczeniem, ale w końcu musi się ona zatrzymać. Sprężone powietrze jest również wykorzystywane jako element sterujący w niektórych systemach hamulcowych. Kiedy słyszysz syczący dźwięk podczas hamowania kolejki, możesz być pewien, że hamulce zasilane pneumatycznie wykonują swoją pracę.

Chociaż sprężone powietrze nie sprawi, że lato będzie trwało dłużej, może odegrać rolę w zabawie, której Ty i Twoja rodzina doświadczycie.

W Stanach Zjednoczonych Atlas Copco zasila kolejki górskie na niemal każdym wybrzeżu w dziesiątkach zastosowań i mamy zaszczyt współpracować z wieloma najlepszymi firmami w tej dziedzinie rozrywki. Następnym razem, gdy poczujesz przyspieszone bicie serca, gdy będziesz wchodzić na szczyt... posłuchaj tego małego syku powietrza, gdy będziesz uwalniany, i pamiętaj - sprężone powietrze jest porywające!

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat systemów sprężonego powietrza odpowiednich dla Twojego parku rozrywki, zwróć się do jednego z naszych specjalistów ds. sprężonego powietrza.