Nie przeocz tych przyczyn nieszczelności

Udostępnij

Nieszczelności to małe problemy, które mogą prowadzić do dużych strat finansowych. Wyciek o wielkości zaledwie 3/8 cala przy ciśnieniu 100 psig może kosztować operatora nawet 36 000 USD rocznie. Nieszczelności nie muszą jednak nadszarpnąć budżetu na sprężone powietrze. Zapobiegając wyciekom przed ich wystąpieniem, można zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Przyjrzyjmy się tym powszechnym - ale często pomijanym - przyczynom wycieków.

Instalacja i uszczelnienie: Nieszczelności mogą powstawać jeszcze zanim sprężone powietrze zacznie przepływać przez system. Złączki rurowe mogą wykazywać nieszczelności z powodu słabego uszczelnienia, a cylindry pneumatyczne mogą przeciekać wokół uszczelek tłoczyska lub uszczelnienia tłoka, jeśli są nieprawidłowo zainstalowane.

Materiały: Znasz powiedzenie - kupuj tanio, kupuj dwa razy. To samo odnosi się do materiałów, z których wykonane są rurociągi. Chociaż materiały niskiej jakości mogą początkowo zaoszczędzić pieniądze, są one bardziej podatne na uszkodzenia spowodowane siłami zewnętrznymi lub wewnętrznymi. (Pomyśl o przypadkowych uderzeniach lub korozji spowodowanej gromadzeniem się skroplin). Tanie materiały mogą kosztować więcej w ostatecznym rozrachunku.

Uszkodzeniazewnętrzne: Sprężarki powietrza często znajdują się w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Wózki podnośnikowe, podnośniki paletowe i inne urządzenia do transportu materiałów mogą czasami uderzać w połączenia rurowe, powodując pękanie złączek. Jeśli system sprężonego powietrza znajduje się w miejscu o dużym natężeniu ruchu, należy często sprawdzać, czy nie ma uszkodzeń zewnętrznych.

Błąd ludzki: Każdy z nas zapomniał coś wyłączyć. Być może był to telewizor, zlew lub piekarnik. Ale jeśli chodzi o zastosowania pneumatyczne, brak wyłączenia nieszczelnych narzędzi lub zaniedbanie zamknięcia zaworów może stanowić zagrożenie dla pracowników i portfela. Przestrzeganie standardowych protokołów to łatwy sposób na wyeliminowanie błędu ludzkiego z równania wycieków.

Nie zapominaj, że w ostatecznym rozrachunku powietrze to pieniądz; jeśli poświęcisz trochę czasu na sprawdzenie systemu teraz, możesz znaleźć duże oszczędności później. Chcesz uzyskać więcej wskazówek dotyczących konserwacji sprężonego powietrza? Subskrybuj, aby otrzymywać najnowsze informacje z bloga o sprężonym powietrzu prosto do swojej skrzynki odbiorczej.